12. studeni – 11. prosinac 2016.

Program

12. studeni 2016., subota, 20.00 sati
PETERSKIRCHE

Petersplatz, 1010 Wien
Info: www.peterskirche.at, (+43 1) 533 64 33
 
CAPPELLA ODAK
JASENKA OSTOJIĆ, dirigentica
Marta Brkljačić, sopran
Irena Ivanišević Komunjer, sopran
Kirka Klišmanić - Mrak, alt
Anamarija Žugić, alt
Pavao Puljić, tenor
Fabijan Komljenović, bas 
Luka Petričić, klavir
 
 
PROGRAM
 
Krsto Odak (1888. - 1965.)
Svrši stopi moje
 
Sergej Rachmaninov (1873-1943)
Bogoroditse devo
 
Antonio Lotti (1667 - 1740)
Crucifixus    
 
Maurice Duruflé (1902 – 1986)
Ubi Caritas iz Quatre motets op. 10
 
Benjamin Britten (1913 – 1976)
A Hymn to the Virgin 
 
Arvo Pärt (1945*)
Bogoroditse, Djevo
 
Alfred Schnittke (1934 – 1998)
Bogoroditse Dievo iz Three Sacred Hymns
 
John Bennet (1575 - 1614)
Weep o mine eyes  
 
Orlando di Lasso (1530/32- 1594) - Pierre de Ronsard
Bonjours mon coeur
 
Pierre Passereau (1509 – 1547)
Il est bel et bon                
 
Vlado Sunko (1954*)
Ave Maria
 
Franz Xsaver Biebl (1906-2001)
Ave Maria
 
Tomislav Uhlik (1956*)
Pozdravljeno iz Mise Pastorale 
 
Dalibor Bukvić (1968*)
Shining in a drop of dew all His love, za zbor i  klavir / for mixed choir and piano     
Ukrajinska narodna (obrada Mykola Leontowycz): Ščedrik
 
György Orbán (1947*)
Daemon irrepit callidus     
 
Eric Whitacre (1970*)
Sleep
 

13. studeni 2016., nedjelja, 14.30 sati
PETERSKIRCHE

Petersplatz, 1010 Wien
Info: www.peterskirche.at, (+43 1) 533 64 33
 
PROJEKT „LAZARUS“
DARIJAN IVEZIĆ, umjetnički voditelj / dirigent

ANSAMBL:
Tanja Rupnik, Tanja Ruždjak, Martina Menegoni, Nikolina Virgej Pintar, Siniša Galović, Ivan Martinčić, Goran Zorić, Matija Meić i Robert Palić.
 
Program
Vinko Jelić
Iz zbirke duhovnih koncerata i ricercara "Parnassia militia" (1622.g)
Audivi vocem
Domine Dominus noster

Ivan Lukačić
Izbor iz zbirke moteta "Sacrae cantiones" (1620.g)
Quam pulchra es
Canite et psallite

Ivan Šibenčanin
Laudate pueri

Damjan Nembri
zbirka psalama Brevis et facilis psalmorum
Dixit Dominus
Laudate pueri
Laetatus sum
Nisi Dominus
Lauda Jerusalem
Magnificat
 

16. studeni 2016., srijeda, 20.00 sati
HRVATSKI CENTAR (BURGENLÄNDISCH-KROATISCHES ZENTRUM)

Schwindgasse 14, 1040 Wien
Info: www.hrvatskicentar.at,  (+43 1) 504 63 54

ZRINKA POSAVEC & BAND
PANONIKA & SEVDAH
 

20. studeni 2016., nedjelja, 19.00 sati
PALAIS ESCHENBACH

Eschenbachgasse 11, 1010 Wien
Info: (+431) 587 363324
 
ZAGREBAČKI KVARTET SAKSOFONA
Dragan Sremec, sopran saksofon
Goran Merčep, alt saksofon
Saša Nestorović, tenor saksofon
Matjaž Drevenšek, bariton saksofon
 

PROGRAM
 
Joseph Haydn (1732-1809)
Gudački kvartet op. 20 br. 5
Allegro moderato
Minuetto
Adagio
Finale: Fuga a due Soggetti
 
David DeBoor Canfield  (1950*)
Opus Pocus (Praizvedba)
The Witch of Endor
Simon Magus
Merlin
Houdini
David Copperfield
 
***
 
Dubravko Detoni (1937*)
Zaboravljene muzike
(transkripcija S. Nestorović)
 
Boris Papandopulo (1906-1991)
Šest krokija (Sechs Croquis) za kvartet saksofona
Allegro moderato
Andante tranquillo
Allegro vivace
Andante sostenuto
Allegro vivace
Con brio
 

Astor Piazzolla
Bordel 1900
Night Club 1960
(transkripcija C. Voirpy)
 

21. studeni 2016., ponedjeljak, 19.00 sati
SVEUČILIŠTE U BEČU –
FESTSAAL
Seilerstätte 26, 1010 Wien
Info: volksmusikforschung@mdw.ac.at, +43 1 71155-4200
 
PROJEKT PREZENTACIJE HRVATSKIH SKLADATELJA ŽRTAVA TOTALITARNIH REŽIMA

Ladislav Grinski (1904-1941)
Četiri komada za violinu i glasovir                    
Air Hebreic (1931) - Moderato religioso quasi Andante
Rondo (1932) - Allegro ad libitum, Meno mosso (Andante)
Soiree Turque (1927) - Andantino sensibilmente                                                           
Dance Roumain (1932) - Allegro rubato. Andantino molto espressivo
 
Kiril Maximov, violina
Kasumi Yui, glasovir
    
Marcel Tyberg (1893-1944)
Klavirski trio u F-duru
Allegro maestoso, sostenuto                                               
Adagio non troppo  (sempre cantabile)                           
Rondo                                                                                 
 
Kiril Maximov, violina
Johanna Kotschy, violončelo
Kasumi Yui, glasovir
 
*** ***
 
Josip Mandić (1883-1959)
Streichquartett (1927)
Impetuoso                                                                    
Con forza, rubato                                                          
Allegro agitato molto                                        
Choral                                                                           
 
Antarja kvartet
Barbara Mglej, violina
Elizabeta Mudlaff, violina
Magdalena Chmielowiec, viola
Jakub Gajownik, violončelo
 

22. studeni 2016., utorak, 19.00 sati
ÖBV ATRIUM

Grillparzerstraße 14, 1010 Wien
Info: www.oebv.com, (+43 1) 40120 1120
 
MATIJA DEDIĆ, KLAVIR
ŠIMUN MATIŠIĆ, VIBRAFON
 
PROGRAM
 
Keith Jarrett -Fortune Smiles
Keith Jarrett - In your quiet place
Pat Metheny - Missouri uncompromised
Pat Metheny - Sirabhorn
Pat Metheny - Question and Answer
Keith Jarrett - Coral
Pat Metheny - James
Chick Corea - Armandos Rumba
Pat Metheny- Farmers Trust
Chick Corea- La Fiesta
Keith Jarrett - Memories of tommorow
 

27. studeni 2016., nedjelja, 19.00 sati
PALAIS LOBWKOWITZ

Lobkowitzplatz 2, 1010 Wien
Info: NEUES KÜNSTLERFORUM
www.kuenstlerforum.at, lintner@kuenstlerforum.at
+43 (01) 713 11 07

HRVATSKI BAROKNI ANSAMBL
 
Solisti: Laura Vadjon, solo violina i umjetničko vodstvo
            Ana Benić, traverso flauta
            Stjepan Nodilo, blok flauta
            Lea Sušanj Lujo, violončelo
 
Ansambl: Laura Vadjon, Tanja Tortić, Lada Magdalenić, Dunja Bontek, Saša Reba, Ivana Žvan, Ivan Jakšeković, Lea Sušanj Lujo, Fran Petrač, Pavao Mašić
 
Program:
“CONCERTO – CONCERTINO”
 
Georg Philipp Telemann
 Koncert za traverso flautu,violinu, violončelo, gudače i continuo u A-duru, TWV 53:A2, iz zbirke „Tafelmusik“
Largo
Allegro
Gratioso
Allegro
 
Georg Muffat
Sonata u G-duru br. 5 iz zbirke„Armonico Tributo“
 Passacaglia
 
*** ***
 
Arcangelo Corelli
Concerto grosso u D-duru op. 6, br. 4
Allegro
Larghetto
Allegro
 
Amando Ivančić
Simfonija u C-duru
Allegro
Andante
Allegro
 
Georg Philipp Telemann
Koncert za blok flautu, poprečnu flautu i gudače u e-molu, TWV 52:e1
Largo
Allegro
Largo
Presto
 

29. studeni 2016., utorak, 19.30 sati
THEATER AKZENT 

Theresianumgasse 18, 1040 Wien
Info: www.akzent.at (+43 1) 501 65-3306
 
NENO BELAN & FIUMENS
Neno Belan, Vocal & Guitars
Leo Rumora, Drums
Vedran Križan, Keyboards
Olja Dešić, Bas
 

6. prosinac 2016., utorak, 20.30 sati
PORGY & BESS

Riemergasse 11, 1010 Wien
Info: www.porgy.at,  (+431 ) 512 88 11

LUKA UDJBINAC ORCHESTRA „AROUND NINE“
INTERNATIONAL ALL STARS

LUKA UDJBINAC, gitara, dirigent, comp & aranžmani
MIRO KADOIĆ, alt saksofon, sopran saksofon, flauta
ANDY MIDDLETON, tenor saksofon, sopran saksofon, flauta
HERWIG GRADISCHNIG, bariton saksofon, bas klarinet
DANIEL NÖSIG, truba, krilnica
ALOIS EBERL, trombon
CHRISTIAN AMSTÄTTER- ZÖCHBAUER, trombon
ULI LANGTHALER, bas 
MARIO CARLO GONZI, bubanj
 

7. prosinac 2016., srijeda, 19.00 sati
SVEUČILIŠTE U BEČU – HAYDN SAAL

Anton-von-Webern-Platz 1, Linke Bahngasse 1, 1030 Wien
Info: volksmusikforschung@mdw.ac.at, +43 1 71155-4200
 
"NEPOZNATI GLAZBENI SVJETOVI - SKLADATELJICE IZ BIVŠE JUGOSLAVIJE"
 
Program:
 
Urška Pompe (1969*) 
"...rain's cool finger - tips" za gudački trio (praizvedba)
 
Sanda Majurec (1971*)
Ritorni   
Konstanze Heinicke, violina
Johanna Kotschy, violočelo
Iva Kovač, flauta
Bernhard Karl, klarinet
Nikolina Ljiljak, glasovir
 
Jana Andreevska (1967*)
Am I a Falcon, a Storm or an Unending Song
 Antarja kvartet
 

Isidora Žebeljan (1967*)
Polomka
 Antarja kvartet
 

*** ***                                                              
 
Laura Čuperjani Mjeda (1971*)
Strinx
 Antarja kvartet
 
Brina Jež (1957*)
Chain
 Antarja kvartet
 
Valentina Velkovska Trajanovska (1976*)
The Transfiguration
 Antarja kvartet
 
Ivana Stefanović (1948*)
Play Strindberg
 Antarja kvartet
 

Antarja kvartet
Barbara Mglej, violina
Elizabeta Mudlaff, violina
Magdalena Chmielowiec, viola
Jakub Gajownik, violončelo
 
Kvintet
Konstanze Heinicke, violina
Johanna Kotschy, violočelo
Iva Kovač, flauta
Bernhard Karl, klarinet
Nikolina Ljiljak, glasovir
 

9. prosinac 2016, petak, 20.00 sati
HRVATSKI CENTAR (BURGENLÄNDISCH-KROATISCHES ZENTRUM)

Schwindgasse 14, 1040 Wien
Info: www.hrvatskicentar.at,  (+43 1) 504 63 54
 
ŽENSKA KLAPA „ŠKURIBANDA“
Ivka Marušić, 1. sopran
Marijana Šarić, 2. sopran
Terezija Punoš, 2. sopran
Ivona Tafra, 1. alt
Nina Sekula, 1. alt
Daria Švorini, 1. alt
Julija Knežević, 2. alt
Neda Frakin, 2. alt
Arianna  Baždarić, 2. alt
 
MUŠKA KLAPA „TIMBAR“
Mateo Nikolić, 1. tenor
Antonio Sekula, 2. tenor
Mislav Šindija, bariton, voditelj klape
Antonio Sikirić, 1. bas
Matej Sikirić, 2. bas
 

11. prosinac 2016., nedjelja, 19.30 sati
MUSIKVEREIN, BRAHMS SAAL

Musikvereinsplatz l, 1010 Wien
Info: www.musikverein.at (+431) 505 81 90
 
ZBOR HRT-A
WIENER KONZERTVEREIN
TONČI BILIĆ, dirigent

Ivana Lazar, sopran
Ivana Srbljan, mezzosopran
Ivo Gamulin Gianni, tenor
Ivica Čikeš, bas
 
Program:
 
Henry Purcell (1659-1695)
Glazba za pogreb kraljice Marije Z. 860
Marš
 
Henry Purcell/ Benjamin Britten
Chacona za gudače u g-molu Z. 730
 
Arvo Pärt (1935*)
Cantus u spomen Benjamina Brittena
 
Frano Parać (1948*)
Muzika za gudače
 
***
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Requiem u d-molu KV 626