hr | en

Nominacije za nagrade za najbolja ostvarenja sezone u riječkom HNK

Objavljeno: 2015-12-18

O tradicionalnim nagradama za najbolja ostvarenja sezone u riječkom HNK prvi put odlučuje publika.


I ove će godine biti dodijeljene nagrade za najbolja umjetnička ostvarenja riječkog HNK Ivana pl. Zajca u prošloj kazališnoj sezoni, sezoni 2014/2015, međutim ove godine po prvi put o njima neće odlučivati prosudbena komisija nego – publika! A glasati se može putem  facebooka (https://www.facebook.com/ZajcRijeka)  te na blagajni (radnim danom od 9 do 19 sati, a subotom od  9 do 13) i u atriju kazališta (prije početka i nakon završetka predstave) do 28. prosinca 2015.  A glasovi se mogu poslati i putem elektronske pošte na adresu: nagradehnkzajc@gmail.com tako da se navede kategorija i redni broj favorita.
Nagrade će biti dodijeljene na Novogodišnjem koncertu u srijedu, 30. prosinca 2015, a pod pokroviteljstvom generalnog pokrovitelja sezone riječkog HNK-a Zagrebačke banke.
Osim što će po prvi put o najboljima odlučivati publika, po prvi put će se osim o najboljim pojedinačnim kreacijama (ženskoj i muškoj) te najboljim predstavama u cjelini u programima riječkih umjetničkih grana (Hrvatske drame, Talijanske drame, Opere i Baleta), odlučivati i o najboljem koncertu sezone te najboljoj predstavi u cjelokupnom premijernom programu HNK Ivana pl. Zajca prošle sezone.
Podsjetimo, kazališne sezone 2000/2001, a u znak sjećanja na svoje istaknute članove i umjetnike, HNK Ivana pl. Zajca je ustanovio nagrade s njihovim imenima za najbolja ostvarenja u programu Kazališta, a uz dosadašnje, od ove sezone nose i imena Galiana Pahora, Andreje Blagojević, Giulia Marinija, Gianne Depoli, Jože Komljenovića i Lovre Matačića.
Birač može glasovati samo za jednu predstavu i jednog kandidata po kategoriji.
U nastavku dodajemo i popis svih nominacija.

NAGRADE SE DODJELJUJU U SLJEDEĆIM KATEGORIJAMA:

HRVATSKA DRAMA
Nagrada Zlata Nikolić za najbolju dramsku predstavu u cjelini u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
1.    "DON QUIJOTE" Miguela de Cervantesa u režiji Kokana Mladenovića

2.    "HRVATSKO GLUMIŠTE" u režiji Olivera Frljića i dramaturgiji Marina Blaževića

3.    "PINOCCHIO?"  Elvie Nacinovih u režiji Elvie Nacinovich

4.    "VINCENT" Olje Lozica u režiji Olje Lozica

5.    "ŽIVOTINJSKA FARMA" Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána


Nagrada Andreja Blagojević za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
1.    JELENA LOPATIĆ za ulogu u predstavi "Trilogija o hrvatskom fašizmu" Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi "Vincent" Olje Lozica i ulogu u predstavi  " Životinjska farma" Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

2.    NIKA MIŠKOVIĆ za ulogu u predstavi „Trilogija o hrvatskom fašizmu"  Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi "Vincent" Olje Lozica i ulogu u predstavi "Životinjska farma" Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

3.    TANJA SMOJE za ulogu u predstavi "Trilogija o hrvatskom fašizmu"  Olivera Frljića i Marina Blaževića, ulogu u predstavi "Vincent" Olje Lozica i ulogu u predstavi "Životinjska farma" Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána
Nagrada Galiano Pahor za najbolje ostvarenu mušku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:
Nominirani:
1.    ZDENKO BOTIĆ za ulogu Vincenta  u predstavi "Vincent" Olje Lozica

2.    JASMIN MEKIĆ za ulogu u predstavi "Trilogija o hrvatskom fašizmu"  Olivera Frljića i Marina Blaževića i  ulogu u predstavi "Vincent“ Olje Lozica

3.    DAMIR ORLIĆ za ulogu u predstavi "Trilogija o hrvatskom fašizmu"  Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi "Vincent" Olje Lozica i ulogu u predstavi "Životinjska farma“ u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána
OPERA

Nagrada Boris Papandopulo za najbolju opernu predstavu u cjelini u sezoni 2014/2015:
Nominirane

1.    "JEVGENIJ ONJEGIN"“ Petra Iljiča Čajkovskog pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena, u režiji Michała Znanieckog

2.    "CARMEN" (adaptacija za komornu scenu) Georgesa Bizeta u glazbenoj režiji Filipa Faka, koreo-režiji Selme Banich i dramaturgiji Marina Blaževića

3.    "OEDIPUS REX" Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji Christiana Romanowskog

4.    "InferNO"  Milka Kelemena u režiji Christiana Romanowskog i izvedbi Dunje Vejzović

5.    "DON GIOVANNI"  Wolfganga Amadeusa Mozarta  pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma

Nagrada Štefanija Lenković za najbolje ostvarenu žensku ulogu u opernom programu u sezoni 2014/2015:

Nominirane:
1.    ANAMARIJA KNEGO za ulogu Tatjane u operi "Jevgenij Onjegin" Petra Iljiča Čajkovskog pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena, u režiji Michała Znanieckog; za ulogu Micaële u operi "Carmen" (adaptacija za komornu scenu) Georgesa Bizeta u glazbenoj režiji Filipa Faka, u  koreo-režiji Selme Banich i dramaturgiji Marina Blaževića

2.    KRISTINA KOLAR za ulogu Donne Elvire u operi " Don Giovanni" Wolfganga Amadeusa Mozarta  pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma;  za ulogu Tosce u koncertnoj izvedbi opere "Tosca"  Giacoma Puccinija pod dirigentskom vodstvom Roberta Homena

3.     IVANA SRBLJAN za ulogu Carmen u operi " Carmen" Georgesa Bizeta u koreo-režiji Selme Banich; za ulogu Jokaste u operi "Oedipus Rex" Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa , u režiji Christiana Romanowskog

Nagrada Milan Pichler za najbolje ostvarenu mušku ulogu u opernom programu u sezoni 2014/2015:

Nominirani:
1.    MARKO FORTUNATO za ulogu Don Ottavia u operi " Don Giovanni" Wolfganga Amadeusa Mozart  pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma; za ulogu Oedipusa u operi "Oedipus Rex" Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa , u režiji Christiana Romanowskog

2.    GIORGIO SURIAN za ulogu za ulogu Scarpie u koncertnoj izvedbi opere "Tosca"  Giacoma Puccinija pod dirigentskom vodstvom Roberta Homena

3.    SINIŠA ŠTORK za ulogu Leporella u operi " " Don Giovanni" Wolfganga Amadeusa Mozart  pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma
BALET
Nagrada Boris Papandopulo za najbolju baletnu predstavu u cjelini u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
1.    "BAROK-BALET" Antonia Vivaldija i Georga Friedricha Händela u koreografiji Ronalda Savkovića (Četiri godišnja doba) i Balázsa Baranyaija( Farinelli Il Castrato)

2.    "CARMEN" Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića

3.    "ŠEHEREZADA" Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

Nagrada Olga Orlova za najbolje ostvarenu žensku ulogu u baletnom programu u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
1.    MARTA KANAZIR za ulogu Šeherezade u baletu "Šeherezada" Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

2.    CRISTINA LUKANEC za ulogu Madame u baletu "Carmen" Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića

3.    PAULA RUS za ulogu za ulogu Proljeća u baletu "Barok-balet“ (Četiri godišnja doba Antonia Vivaldija) u koreografiji Ronalda Savkovića


Nagrada Joža Komljenović za najbolje ostvarenu mušku ulogu u baletnom programu u sezoni 2014/2015:
Nominirani:

1.    BALINT RAUCHER za ulogu Vezira Đžafera u baletu "Šeherezada" Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

2.    DANIELE ROMEO za ulogu za ulogu Escamilla u baletu "Carmen"“ Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića

3.    SVEBOR ZGURIĆ za ulogu Šahzemana baletu "Šeherezada" Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića




IL DRAMMA ITALIANO
TALIJANSKA DRAMA
Premio Giulio Marini per il miglior spettacolo del Dramma Italiano della stagione teatrale 2014/2015
Nagrada Giulio Marini za najbolju predstavu u cjelini u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015

Spettacoli candidati / Nominirane:
1.    "LE FATICHE DI PSEUDOLUS" secondo i motivi di Plauto, diretto da Giovanni Battista Storti "Pseudolove muke"prema Plautu u režiji Giovannija Battiste Stortija

2.    "E SE INVECE DI PINOCCHIO ..." di Elvia Nacinovich, diretto da Elvia Nachinovich
"A kada bi umjesto Pinokija…" Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

3.    "LE QUINTE DELLA VITA" di Rosanna Bubola, diretto da Mario Brandolin
 "Kulise života"Rosanne Bubola u režiji Maria Brandolina

4.    "ZORAN E IL CANE DI PORCELLANA" di Aram Kian, diretto da Andrea Collavino
"Zoran i pas od porculana" Arama Kiana u režiji Andree Collavina

Premio Gianna Depoli per la migliore interpretazione femminile nella stagione 2014/2015 del Dramma Italiano
Nagrada Gianna Depoli za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015:

Le candidate / Nominirane:
1.    ELENA BRUMINI per il ruolo di Pinocchio in  "E se invece di Pinocchio ..." di Elvia Nacinovich, diretto da Elvia Nacinovich
Elena Brumini za ulogu Pinocchija u predstavi  "A kada bi umjesto pinokija…" Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

2.    ROSANNA BUBOLA per il ruolo di Ortensia in  "Le Quinte della vita" di Rosanna Bubola, diretto da Mario Brandolin; per il ruolo della Volpe in "E se invece di Pinocchio ..."  di Elvia Nacinovich diretto da Elvia Nacinovich
Rosanna Bubola za ulogu Ortensie u predstavi "Kulise života“ Rosanne Bubola u režiji Maria Brandolina; za ulogu Lisice u predstavi  "A kada bi umjesto Pinokija…" Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

3.    ELVIA NACINOVICH per il ruolo di Anya in “Zoran e il cane di porcellana” di Aram Kian, diretto da Andrea Collavino
Eliva Nacinovich za ulogu Anya u predstavi  "Zoran i pas od porculana"Arama Kiana u režiji Andree Collavina







Premio Raniero Brumini per la migliore interpretazione maschile nella stagione 2014/2015 del Dramma Italiano
Nagrada Raniero Brumini za najbolje ostvarenu mušku ulogu u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015:
I candidati / Nominirani:
1.    BRUNO NACINOVICH per il ruolo di Geppetto in  "E se invece di Pinocchio ..." di Elvia Nacinovich, diretto da Elvia Nacinovich
Bruno Nacinovich za ulogu Geppetta u predstavi  "A kada bi umjesto Pinokija ..." Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

2.    GIUSEPPE NICODEMO per il ruolo di Pseudolus in "Le fatiche di Pseudolus" secondo i motivi di Plauto, diretto da Giovanni Battista Storti
Giuseppe Nicodemo za ulogu Pseudolusa  u predstavi  "Pseudolusove muke" prema Plautu , u režiji Giovannija Battiste Stortija

3.    MIRKO SOLDANO per il ruolo dello Sbirro  in "Zoran e il cane di porcellana " di Aram Kian, diretto da Andrea Collavino
Mirko Soldano za ulogu Policajca  u predstavi  " Zoran i pas od porculana"  Arama Kiana u režiji Andree Collavina








 

Nazad