hr | en

Pasionska baština 2018.

Objavljeno: 2018-03-13

27. svečanosti Pasionske baštine održat će se od 17. do 28. ožujka 2018. godine.


Pasionska baština 2018.


Subota, 17. ožujka 2018.
Muzej Mimara, Rooseveltov trg 5, u 12,00 sati
 
Svečano otvorenje:
           
ŽENA NA KRIŽNOM PUTU, izložba
odabir: Stanko Špoljarić
organizacija: Bruno Šeper
postav: Tehnička služba Muzeja Mimara
 
                                               *
Glazbeni program:
IZ PASIONSKIH DJELA JOHANNA SEBASTIANA BACHA
Dora Draclin, oboa
Anthony Havelka, violončelo
Elena Roce, orgulje
   
                                               ***
 
Crkva sv. Franje Ksaverskog, Jandrićeva 21, u 19,00 sati
 
Ivo Nižić: SMILUJ MI SE BOŽE, koncert
izvodi: Komorni zbor Condura Croatica, Zadar
dirigent: Ivo Nižić
 
                                               ***
 
Crkva sv. Blaža, Prilaz Gjure Deželića 64, u 20,00 sati
                           
W. A. Mozart:            LAUDATE DOMINUM, za sopran, zbor i orkestar
                                   izvodi: Josipa Bilić, sopran
 
Antun Sorkočević:     TANTUM ERGO, za bariton, zbor i orkestar
                                   izvodi: Florian Tavić,bariton
 
Zoran Novačić:           MAGNIFICAT,  za sopran, alt, zbor i orkestar (12 stavaka)
                                   izvode:
                                   solisti: Darija Auguštan, sopran; Emilija Rukavina, alt
                                   Mješoviti zbor Instituta za crkvenu glazbu Albe Vidaković; voditeljica Danijela Župančić
                                    Komorni orkestar Muzičke akademije Zagreb; voditelji: Žarko Perišić i Jože Haluza
                                   dirgent: Zoran Novačić
 
Nedjelja, 18. ožujka 2018.                                         
Bazilika Srca Isusova, Palmotićeva 33, u 20 sati
 
Ljubo Stipišić:            USKRSNUĆE, oratorij
                                   izvodi: Gradski zbor Brodosplit
                                   solist: Vinko Maroević
                                   dirigent: Vlado Sunko
 
 
                                               ***
 
Crkva sv. Marije Kraljice apostola, Trg dr. Franje Tuđmana 10, Zaprešić, u 20,00 sati
 
KLANJAM TI SE KRIŽU SVETI, tradicijske korizmene pripovjedne popijevke iz Slavonije i Srijema, te pjesme i molitve iz rukopisne pjesmarice Ane Galović, Srednji Lipovac
 
izvode: Ženski vokalni ansambl Zwizde,
Muška vokalna skupina Sinovi atara,
solist: Zrinka Posavec, sopran
recitatori: Rosanda Tometić, Ivan Kojundžić
odabir: Miroslava Hadžihusejnović Valašek
animacija: Matej Vinarić
 
Ponedjeljak, 19. ožujka 2018.
Crkva sv. Ivana Krstitelja, Nova Ves 64A, u 19,00 sati
 
KLANJAM TI SE KRIŽU SVETI, tradicijske korizmene pripovjedne popijevke iz Slavonije i Srijema, te pjesme i molitve iz rukopisne pjesmarice Ane Galović, Srednji Lipovac
 
izvode: Ženski vokalni ansambl Zwizde,
Muška vokalna skupina Sinovi atara,
solist: Zrinka Posavec, sopran
recitatori: Rosanda Tometić, Ivan Kojundžić
odabir: Miroslava Hadžihusejnović Valašek
animacija: Matej Vinarić
 
                                               ***
 
Crkva sv. Antuna Padovanskog, Ul. Sveti Duh 31,  u 20,00 sati    
                        
 
SVITLA NOĆ, korizmeni koncert zagrebačkih klapa
 
izvode klape: Bošket, Gdelin, Petrada, Nostalgija, Sagena, Slavić i Vokalni ansambl Angeluš
organizacija: Davor Capković, Joško Ćaleta
 
Utorak, 20. ožujka 2018.
Stara gradska vijećnica, Galerija Kristofor Stanković, Ul. sv. Ćirila i Metoda 5, u 18,00 sati
 
Josip Marinović: SAKRALNE TEME, izložba
odabir i postav: Stanko Špoljarić, Stjepan Pepeljnjak
   
                                                 ***
 
Zagrebačka katedrala, Kaptol 31, u 20,00 sati
 
GOSPIN PLAČ, napjevi Gospina plača kroz hrvatske krajeve
izvodi: Ansambl narodnih plesova i pjesma LADO
dirigenti: Dražen Kurilovčan
 
Srijeda, 21. ožujka 2018.
Knjižnice grada Zagreba, aula Gradske knjižnice, Starčevićev trg 6, u 12,00 sati
 
PASIONSKI MOTIVI U HRVATSKOJ UMJETNOSTI, izložba
autor izložbe i postav: Igor Pugelnik
 
                                               ***

Bazilika Srca Isusova, Palmotićeva 33, u 20 sati
 
VRIME DOŠLO JUR BUDUĆI …,
pučka korizmena pjevana baština Basta - Baške Vode i Brela
 
izvode: crkveni pjevači i čuvari Gospodinova groba župe Uznesenja BDM, Bast-Baška Voda i crkveni pjevači i čuvari Isusova groba župe Sv. Stjepana Prvomučenika, Brela
odabir i animacija: Joško Ćaleta, Jure Šaban Stanić
 
Četvrtak, 22. ožujka 2018.
Knjižnica Marija Jurić Zagorka, Krvavi most 2, u 12,00 sati
 
Petar Dolić: KRIŽNI PUT, izložba slikoreljefa i skulptura
o izložbi govori: Željka Čorak
Glazbeni program: Cantilena pro sabatho
izvode: Ida Jadro i Lovro Rimac, učenici gimnazije Tituša Brezovačkog, Zagreb
 
                                               ***
 
Muzej Mimara, Rooseveltov trg 5, u 19,00 sati
ODAK & ODAK, skladateljsko kiparska pasionska večer
izvodi:  Odak Camerata
dirigentica: Jasenka Ostojić
autor izložbe: Anđelko Odak
 
Petak, 23. ožujka 2018.
                                  
Knjižnica HAZU, Trg Josipa Jurja Strossmayera 14, u 12,00 sati
 
NOVI VINAC ANĐEOSKI”, izložba hrvatskih molitvenika iz Mađarske i Gradišća
odabir i postav: Milica Klaics Tarađija
Tamara Runjak
 
                                                ***
 
Crkva sv. Ivana Krstitelja, Nova Ves 64A, u 19,00 sati

 
Antonio Vivaldi: GLORIA u D-duru, RV589 za soliste,zbor i orkestar
 
izvodi: Ansambl Musica Viva, Sombor, Vojvodina
dirigentica: Marita Topić
koordinacija programa: Marija Šeremešić, Udruga Urbani Šokci, Sombor, Vojvodina
 
Subota, 24. ožujka 2018.
Galerija MORH Zvonimir, Bauerova 33, u 12,00 sati
 
MUKA I USKRSNUĆE U DJELIMA SUVREMENIH HRVATSKIH UMJETNIKA, VII. trienalna natječajna izložba
postav: Stanko Špoljarić, Domagoj Čikeš
 
                                                ***
 
Crkva sv. Petra, Vlaška 93, u 20,00 sati                        
 
O ISUSE, IZRANJENI …,
pučka korizmena pjevana baština i pobožnosti Like i Gacke
 
izvode:
pjevači/ce KUD-ova: „Kraljica Katarina“, Donji Lapac; „Dangubice“, Kuterevo; „Perušić“, Perušić, KUU „Gacka“i župni zbor BDM od Svete Krunice, Ličko Lešće
odabir i animacija: Joško Ćaleta
 
Nedjelja, 25. ožujka 2018.
Crkva sv. Petra, Vlaška 93, u 20,00 sati  
                      
 
Vladan Vuletin STABAT MATER, oratorij za soliste,
mješoviti zbor i komorni orkestar, praizvedba
 
Dražen Kurilovčan: PLAČ MAJKE MARIJE, pučki oratorij za soliste i mješoviti folklorni zbor
 
izvodi: Mješoviti pjevački zbor KUD-a “INA
dirigent:  Bojan Pogrmilović
 
                                                 ***
 
Crkva sv. Martina, Vlaška 36, u 20,00 sati
 
PASIONSKE SKLADBE, koncert
(Bach, Pergolesi, Bohm, Händel, Guilmant, Mozart)
 
izvode: Tanja Ruždjak, sopran; Elizabeta Zalović, orgulje
 
Ponedjeljak, 26. ožujka 2018.
Crkva sv. Martina, Vlaška 36, u 20,00 sati

 
Heinrich Ignaz Franz Biber: ROSENKRANZ SONATEN, za violinu i basso continuo
izvode: Helga Korbar, barokna violina; Franjo Bilić, orgulje i čembalo

Utorak, 27. ožujka 2018.
Galerija Šira, Prerdovićeva 13,u 18,00 sati
 
MOJ DOŽIVLJAJ MUKE, izložba radova studenata Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu
koordinacija na ALU: izv. prof. art Tomislav Buntak
 
                                               ***
 
Muzej Mimara, Rooseveltov trg 5, u 19,00 sati
 
USKRSNI KONCERT VOKALNE GLAZBE, glazbena remek djela u romansama i pjesmama ruske duhovne glazbe
izvode: Alexei Tanovitski, bas; Konstantin Krasnitski, klavir; Elizabeta Adžaga, klavir
stihove govori: Siniša Ružić

Srijeda, 28. ožujka 2017.
Društvo hrvatskih književnika, Trg bana J. Jelačića 7, u 12,00 sati
 
LIRIKA VELIKOG PETKA -
Enerika Bijač: „ZA KRIŽEM: MOLITVE ZA LUKU“, zbirka pjesama
odabir: Đuro Vidmarović
 
***
 
Crkva Bezgrješnog Srca Marijina, Jordanovac ul. 110, u 20,00 sati
 
O ISUSE DAJ DA PJEVAM, koncert
(Vivaldi, Bach, Händel, Božičević, Ravel, Bizet, Skender, Wagner, Knešaurek, Rossini)
izvodi TRIO LUR: Rea Alaburić, sopran; Lucija Rašeljka Petrač, flauta; Ursa Vukman, orgulje
                       
 
Ulaz na sve programe je besplatan.

Nazad