hr | en

Tjedni program Dvorane Lisinski

Objavljeno: 2007-12-03

Program priredbi u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog od 3. do 9. prosinca 2007.


Ponedjeljak, 3.12. u 19.30 sati
Velika dvorana, ARIRANG – korejski kreativni ples – Plesna skupina KIM YOUNG-HEE MUTDANCE

Ponedjeljak, 3.12. u 20 sati
Mala dvorana, Mladi u “Lisinskom” – TAMARA PETIR, violina i PETRA GILMING, glasovir – Sudionice 41. Tribine ml. glazbenih umjetnika “Darko Lukić”
Program: A. Vitali – Ciaccona u g-molu, za violinu solo
P. Dešpalj - Guslački hir br. 1, za violinu solo
B. Bartók – Prva rapsodija za violinu i glasovir
B. Šipuš – Il canto di Aamarath, La luce del ritorno, metidacija za violinu i
glasovir
S. Prokofjev – Prva sonata u f-molu, za violinu i glasovir

Utorak, 4.12. u 18.30 sati
Predvorje Velike dvorane – Otvorenje izložbe Galerije Morić – Mato Jurković: “JEDRA”

Utorak, 4.12. u 19.30 sati
Velika dvorana, “Forte fortissimo” – AZIZA MUSTAFA ZADEH, glasovir i glas
Program: Aziza Mustafa Zadeh

Utorak, 4.12. u 20 sati
Mala dvorana, Hrvatska glazbena mladež – “MLADI ZA MLADE”
Program: G. Rossini, Ch. M. Widor, G. Puccini, G. Donizetti, A. Skrjabin, F. Chopin
i R. Schumann
Srijeda, 5.12. u 19 sati
Mala dvorana, Videoklub “Lisinski” – Emmerich Kálmán: “KNEGINJA ČARDAŠA”
OPERETA I BALET iz Budimpešte i Simfonijski orkestar KURT GRAUNKE Dirigent: BERT GRUND Redatelj: MIKLÓS SZINETÁR
Solisti: KARL SCHÖNBÖCK, IRÉN PSOTA, RENÉ KOLLO, DAGMAR KOLLER, ANNA MOFFO, SÁNDOR NÉMETH, PETER HUSZTI i dr.
Voditeljica: ANA BOLTUŽIĆ

Četvrtak, 6.12. u 20 sati
Velika dvorana, “NOĆ FALKUŠE”
Sudjeluju: JOŠKO BOŽANIĆ – Lingua Franca, IVICA VIDOVIĆ, ARSEN DEDIĆ, ZORICA KONDŽA, MARJAN BAN, LUKY, Klapa GUSARICE, Klapa ISKON, Klapa SLOVODNA DALMACIJA, INES, ŽELJKO VUKMIRICA, Mandolinski orkestar SANCTUS DOMINO
Dirigent: VLADIMIR LUKAS
Redatelj i voditelj: ŽELJKO VUKMIRICA
Galerija “Morić” – izložba slika “Jedra” Mate Jurkovića (otvorenje je 4.12.)

Četvrtak, 6.12. u 20 sati
Mala dvorana, SABRINA ZELIĆ, glasovir
Program: W. A. Mozart, D. Šostakovič, D. Kempf, A. Skrjabin

Petak, 7.12. u 19.30 sati
Velika dvorana, “Plava oktava” – ZAGREBAČKA FILHARMONIJA
Dirigent: PAVLE DEŠPALJ
Solist: GORAN KONČAR
Program: R. Wagner – Majstori pjevači, predigra WWV 96
Ž. Brkanović – Koncert za violinu i orkestar in A
J. Sibelius – 1. simfonija u e-molu, op. 39

Petak, 7.12. u 20 sati
Mala dvorana, Teatar Gavran – M. Gavran: “PAPUČARI”
Redateljica: NINA KLEFLIN
Glume: ZVONIMIR ZORIČIĆ, IVICA JONČIĆ i MLADENA GAVRAN

Subota, 8.12. u 19.30 sati
Velika dvorana, “Lisinski subotom” – SIMFONIJSKI ORKESTAR I ZBOR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE
Dirigent: NIKŠA BAREZA
Solisti: IVICA ČIKEŠ bas, BERISLAV PUŠKARIĆ bas bariton, BRANKO ROBINŠAK tenor, VALENTINA FIJAČKO sopran, NELI MANUILENKO mezzosopran, MIROSLAV ŽIVKOVIĆ bas i NIKŠA RADOVANOVIĆ tenor
Program: I. Brkanović – EKVINOCIJ, koncertna izvedba opere
Poslije koncerta razgovor s umjetnicima vodi MARIJA BARBIERI
U zabavnom programu s plesom sudjeluju STJEPAN JIMMY STANIĆ i Ansambl VANJE LISAKA
Voditeljica: PETKA CONER

Subota, 8.12. u 20 sati
Mala dvorana, Teatar Gavran – M. Gavran: “PAPUČARI”
Redateljica: NINA KLEFLIN
Glume: ZVONIMIR ZORIČIĆ, IVICA JONČIĆ i MLADENA GAVRAN

Nedjelja, 9.12. u 19.30 sati
Velika dvorana, Akademski ciklus – Koncert na dar pretplatnicima ciklusa “Lisinski subotom” – SIMFONIJSKI ORKESTAR MUZIČKE AKADEMIJE Sveučilišta u Zagrebu Dirigent: ALEKSANDAR KALAJDŽIĆ
Solist: ALJOŠA JURINIĆ, glasovir
Program: C. Debussy – Preludij za poslijepodne jednog gauna
W. A. Mozart – Koncert za glasovir i orkestar u A-duru, KV 488
J. Brahms – 2. Simfonija u D-duru, op. 73

Nedjelja, 9.12. u 20 sati
Mala dvorana, Epilog teatar – M. Grgić: “MALI RAJ”
Redateljica IVANA PEROŠ
Glume: NADA ABRUS, MARINO MATOTA, SUZANA NIKOLIĆ, BORIS
MIHOLJEVIĆ i ZORKO RAJČIĆ

Nazad